Můj příběh

Milé maminky, tatínci, babičky, tety, dědové a strýcové,

jmenuji se Olga a jsem člověk, který velice rád něco tvoří. Už tři roky se zabývám šitím povlaků na dekorační polštářky (www.n-polstarky.cz).

Před dvěma lety (2015) jsem se stala babičkou naší milované vnučky Anetky.

Děti velice miluji a role babičky mě neskutečně naplňuje a moc si jí užívám. Když vidím ty jiskřičky v dětských očích, dětský smích, ale i pláč, když na vás dítě natahuje ručičky a obejme vás, když na vás zavolá „babičko“, tak to všechno mi dodává neskutečnou spoustu energie a lásky.

Jelikož se v nejbližší době stanu babičkou podruhé, tak se mě dcera zeptala „mami ušiješ mi hnízdo pro naše mimčoʺ? Chvíli jsem na ni koukala, protože jsem vůbec nevěděla, co si mám pod tím představit.

Zadala jsem dotaz strýčkovi Googlovi a po chvíli bylo jisté, kterým směrem se moje šití bude posouvat dále.

Po hodinách přemýšlení, shánění materiálů, šití, testování a vylepšování jsme s dcerou rozhodly, jak naše hnízdečko bude vypadat a jak bude ušito. Předností našeho hnízdečka je především molitanová matrace v lehací části. Díky ní bude miminko vždy ležet na rovném, hladkém povrchu, což nemůže zajistit dno z vatelínu. Hnízdečko tak můžete klidně dát i na zem a třeba při tom žehlit v místnosti, kde nemáte pohovku nebo postel. Díky všitému zipu můžete molitanovou matraci před praním lehce vyndat. K hnízdečkům jsem ušila i barevně sladěnou patchworkovou přikrývku a mantinely do postýlky.

Moje první hnízdečko i s přikrývkou si odvezl hrdý tatínek dvou synů. Když jsem mu hnízdečko předávala, tak jsem na něm viděla, jak moc se mu líbí. Sám se nabídl, že syna v hnízdečku vyfotí a fotku mi zašle. Druhý den mi psala jeho žena, spokojená maminka, a moc mi děkovala za krásné hnízdečko a přikrývku. No a já jsem zjistila, jak mě práce pro ty naše nejmenší naplňuje a uspokojuje, obzvlášť když touto prací mohu vykouzlit úsměv na tváři spokojenému miminku, jeho rodičům a také sama sobě.

Budu moc ráda, za Vaši zpětnou reakci, ať už bude kladná, či záporná, každá pro mě bude přínosem.

Vaše Olga